O józe

Když si do vyhledávače zadáte slovo "jóga", zjistíte, že má spoustu významů. Je to filozofie, duchovní nauka nebo náboženství, používá se pro duchovní a tělesná cvičení, případně rovnou způsob života. Všechny významy mají svoje opodstatnění. Pokud se budeme bavit o významu cvičení, zjistíte, že jóg existuje několik druhů a stylů. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z nich, pomalejší nebo dynamický, méně či více duchovní, pozitivní účinky na sebe nenechají dlouho čekat.  Zpočátku to bude jen například ustoupení bolesti zad a krční páteře,  zklidnění, lepší zvládání stresů, časem ale můžete zjistit, že se Vám mění celkový pohled na život a ustupují nemoci, se kterými jste delší dobu bojovali. Pokud jejich přínosy chcete zažít na vlastní kůži, moc ráda Vám je zprostředkuju na některé z mých hodin, kurzu nebo víkendu.

Jóga se cvičí v pohodlném oblečení (užší tričko, legíny/tepláky), které zajistí volnost pohybu, pokud to jde, tak bez ponožek, na protiskluzové podložce. K relaxaci, kterou je hodina zakončena, je dobré naopak ponožky přibalit, dál třeba mikinu, deku, případně ručník na přikrytí. Důležité je při samotném cvičení správné dýchání, které využijete v každodenních situacích - při zkoušce, důležité prezentaci nebo když potřebujete "něco rozdýchat".

"Nemůžu cvičit jógu, vůbec se neohnu", slýchávám často.
A moje odpověď?
Právě proto byste ji cvičit měli...

nebo

"Jsem příliš stará/starý, tlustý/tlustá, jóga je nudná a je jenom pro vegetariány a ženské.."

Nic z toho není pravda

Začít se dá v každém věku.
Je super, že jste se rozhodli se svou postavou něco dělat a jóga je jedním ze skvělých prostředků, protože nezatěžuje klouby a respektuje Váš stav.
Vybrat si můžete z různých druhů jógy, které určitě naplní Vaše představy o tom, jak moc si potřebujete dát do těla.
Ač mnoho jogínů vegetariány skutečně je, je na druhé straně spousta těch, kteří si s chutí dají vepřo knedlo zelo.
Je pravda, že na mnoho hodin chodí více žen, ale i muži začínají postupně objevovat její přínos.

Komentáře jsou vypnuty.