Můj příběh

Jógu jsem začala cvičit náhodou v roce 2005. Na první hodinu powerjógy mě přivedla kamarádka a zvědavost, co že je to  za cvičení. Nebyla jsem přívrženec skupinového cvičení, při představě, že cvičím aerobic nebo zumbu mi naskakuje husí kůže. Mému tělu bylo bližší spíše pomalejší cvičení a jsem energii vybíjela při plavání, na žádné pravidelné lekce cvičení jsem nedocházela. Musím říct, že mě první hodina nadchla, i když jsem nebyla schopná udělat skoro žádnou z pozic, které lektorka předváděla.

S každou další hodinou přicházelo větší nadšení a netrvalo dlouho a já zjistila, že jsem na cvičení závislá...:-D Na každé hodině jsem se krásně protáhla a zapotila, zklidnila, zapomněla na stresy v práci a pomalu jsem začala zjišťovat, že mě přestávají bolet záda a já už nepotřebuju masáže, které mě těch bolestí způsobených sedavým zaměstnáním a minimem pohybu zbavovaly. Velký díl na tom, že mě cvičení tak chytlo, určitě měla i Lenka - lektorka, ke které jsem na první hodinu přišla a ke které bych chodila cvičit dodnes, kdybychom se obě neodstěhovaly.

Na začátku roku 2009 jsem otěhotněla a v říjnu se nám narodila holčička (a v červenci roku 2014 druhá)

Těhotenství i porod byly naprosto bezproblémové, k čemuž určitě přispěla i jóga - svaly byly zpevněné, já jsem se bez problémů poprala s přibývajícími těhotenskými kily, byla jsem schopná bez problémů ovládat svůj dech a naslouchat svému tělu, což jsem využila hodně při porodu.

Už v průběhu šestinedělí mi začala powerjóga chybět - únava z porodu, bolavá záda z neustálého nošení miminka a přerušovaný spánek. Začala jsem v Brně hledat studio, kde bych byla schopná cvičit v době, kdy by mi to malá umožňovala a kam bych nemusela jezdit přes celé město a zavázat se ke každotýdennímu cvičení na půl roku. Po pár pokusech, kdy dcerka každý můj odchod obrečela a doma pak brečela ještě další hodinu a já byla bohužel jediná, která ji byla schopná utišit, jsem moje výlety za cvičením vzdala 🙁

V té době jsem narazila na možnost udělat si kurz instruktora jógy. Netrvalo dlouho a já už seděla na prvním víkendovém semináři v Praze. Velké poděkování za to, že jsem držela vytoužené osvědčení v ruce, patří mému muži, který se v době, kdy jsem nasávala teoretické i praktické informace o józe, o dcerku doma staral.

Jako instruktor jsem jógu začala cvičit prakticky hned po získání certifikátu. Přiznám, že ze začátku jsem ji předávala (i jsem ji tak vnímala) jako pouhé cvičení, které vyřeší neduhy na fyzické úrovni - zpevní svaly, protáhne bolavá záda. S přibývajícími roky a praxí jsem začala oceňovat i její terapeutické zaměření a to, že se díky ní cítím klidnější, v pohodě a plná energie.

V lednu 2023 jsem prodělala náročnou operaci hlavy, která mi opět ukázala, jak důležitou roli jóga, její filozofie a všechno, co jsem díky ní objevila a co vnímám, hraje. Moje diagnóza byla varováním, abych změnila svůj dosavadní přístup k životu a já si uvědomila, že to, co znám a umím, chci ještě víc předávat Vám.

Všechny svoje hodiny se snažím dělat tak, aby každá z nich byla jiná a aby si na nich přišli na své jak začátečníci, tak i pokročilí. Není pro mě důležité, abych si zacvičila já, ale vy. Kladu důraz na to, abyste pozice prováděli správně a měli z nich co největší užitek. Pokud to jde, věnuji se vaším individuálním požadavkům a hodinu přizpůsobuji vašim potřebám, a vůbec nemusíte mít strach, když na hodinu přijdete poprvé, tam ten individuální přístup platí dvoujnásob.

Moje hodiny jógy jsou jak pomalejší, tak dynamické, ale nečekejte na nich žádné krkolomné pozice. Zaujmou vás, pokud vyhledáváte cvičení, při kterém se zapotíte, posílíte a protáhnete celé tělo, ale naleznete zde také pohodu a uvolnění. A je jedno, kolik Vám je, v jakém stavu jste nebo jak rychlá je hodina.

V poslední době jsem se hodně začala věnovat ženským tématům - obličejové józe, hormonální jóge a pánevnímu dnu. Chci Vám ukázat, že problémy se dají řešit i jinak než cestou klasické západní medicíny. V rámci kurzů je pro mě důležité bezpečné a příjemné prostředí. Nechci mít na kurzech mnoho účastnic, právě proto, že se chci každé z vás individuálně věnovat a být ji jistá, že po kurzu odcházíte domů s tím, že vnímáte svoje potřeby a znáte techniky, které vám pomůžou vyřešit problémy, kterými trpíte.

Snažím se být alespoň trochu aktivní na sociálních sítích a udržovat se všemi, kteří "mi prošli" rukama, pravidelný kontakt, abych měla jistotu, že to, co jste si ze setkání se mnou odnesli, nezůstane zapomenuto 🙂

Moc ráda vás na svých hodinách, kurzech a případně víkendech uvidím a věřím, že z nich budete odcházet spokojení.

 

Reference

Co o hodinách říkají mí klienti

 

 

logo - kde cvicim

Kde cvičím

Seznam míst, kde si se mnou můžete zacvičit

 logo - certifikát

Certifikáty a školení

Seznam absolvovaných seminářů a workshopů

 

 

logo - kontakt

Kontakt

Email, telefon, bankovní spojení, IČO

Komentáře jsou vypnuty.