Můj příběh

Jógu jsem začala cvičit náhodou v roce 2005. Na první hodinu powerjógy mě přivedla kamarádka a zvědavost, co že je to  za cvičení. Nebyla jsem přívrženec skupinového cvičení, při představě, že cvičím aerobic mi naskakuje husí kůže. Mému tělu bylo bližší spíše pomalejší cvičení typu kalanetika nebo jsem energii vybíjela při plavání. Nikdy jsem žádný extra sportovec nebyla a na žádné pravidelné lekce cvičení jsem nedocházela. Musím říct, že mě první hodina nadchla, i když jsem nebyla schopná udělat skoro žádnou z pozic, které cvičitelka předváděla.

S každou další hodinou přicházelo větší nadšení a netrvalo dlouho a já zjistila, že jsem na cvičení závislá...:-D Na každé hodině jsem se krásně protáhla a zapotila, zklidnila, zapomněla na stresy v práci a pomalu jsem začala zjišťovat, že mě přestávají bolet záda a já už nepotřebuju masáže, které mě těch bolestí způsobených sedavým zaměstnáním a minimem pohybu zbavovaly. Velký díl na tom, že mě cvičení tak chytlo, určitě měla i Lenka - cvičitelka, ke které jsem na první hodinu přišla a ke které bych chodila cvičit dodnes, kdybychom se obě neodstěhovaly....

Na začátku roku 2009 jsem otěhotněla a v říjnu se nám narodila holčička (a v červenci roku 2014 druhá :-))

Těhotenství i porod byly naprosto bezproblémové, k čemuž určitě přispěla i powerjóga - tělo bylo zpevněné, takže se bez problémů popralo s přibývajícími těhotenskými kily, byla jsem schopná bez problémů ovládat svůj dech a naslouchat svému tělu, což jsem využila hodně při porodu.

Už v průběhu šestinedělí mi začala powerjóga chybět - únava z porodu, bolavá záda z neustálého nošení miminka a přerušovaný spánek. No, vždyť to asi znáte 🙂 Začala jsem v Brně hledat studio, kde bych byla schopná cvičit v době, kdy by mi to malá umožňovala a kam bych nemusela jezdit přes celé Brno a zavázat se ke každotýdennímu cvičení na půl roku. Po pár pokusech, kdy dcerka každý můj odchod obrečela a doma pak brečela ještě další hodinu a já byla bohužel jediná, která ji byla schopná utišit, jsem moje výlety za cvičením vzdala 🙁

V té době jsem narazila na možnost udělat si kurz instruktora jógy. Netrvalo dlouho a já už seděla na prvním víkendovém semináři v Praze. Absolvovat celý kurz bylo náročné - náročnější, než jsem si představovala.

Velké poděkování za to, že jsem nakonec držela vytoužené osvědčení v ruce, patří mému muži, který se v době, kdy jsem nasávala teoretické i praktické informace o józe,o dcerku doma staral.

Jako instruktor jsem jógu začala cvičit prakticky hned po získání certifikátu. Všechny moje hodiny probíhaly vždy v pronajatých prostorách kousek od místa, kde jsem bydlela. Nikdy jsem neměla ambice cvičit ve velkých fitness centrech nebo jógových studiích. Časem jsem ale začala zjišťovat, že lidé na moje hodiny začínají jezdit i z větších dálek a že by uvítali, kdybych mohla cvičit častěji a hodiny zaměřila na jejich věkovou skupinu či rozdělila dle pokročilosti. Pravděpodobně by to ale dopadlo tak, že bychom se s partnerem doma střídali ve dveřích a jen si předávali děti, což by se časem podepsalo na všech.

Jelikož mám ráda výzvy a snažím se, pokud to jde (a ono to jde skoro vždycky :-)), vymyslet řešení, které by vyhovovalo všem, tak vznikly tyto stránky. A přiznám se, že je to tak trochu i bič na mě 🙂 "Kovářova kobyla chodí bosa" platí občas i u mě a aby stránky byly zajímavé a aktualizované, donutí mě to víc se cvičení věnovat...Postupně stránky budu plnit články o jednotlivých jógových pozicích a videy, které doplní moje hodiny, a pokud nebudete moct na hodinu přijet osobně, můžete si alespoň zacvičit chvilku v klidu doma.

Jóga dnes není pro mě pouhým cvičením, oceňuji i její terapeutické zaměření a to, že se díky ní cítím klidnější, v pohodě a plná energie 🙂

 

Reference

Co o hodinách říkají mí klienti

 

 

logo - kde cvicim

Kde cvičím

Seznam míst, kde si se mnou můžete zacvičit

 logo - certifikát

Certifikáty a školení

Seznam absolvovaných seminářů a workshopů

 

 

logo - kontakt

Kontakt

Email, telefon, bankovní spojení, IČO

Komentáře jsou vypnuty.